• LEKCJA W KINIE EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

     • Dnia 2 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej brali udział w nietypowej lekcji, która odbyła się w kinie. Dzieci dowiedziały się, jak powstały pierwsze filmy animowane, jak ożywić postać z bajki oraz jak są tworzone ich ulubione filmy.

      K. Markowska

     • LEKCJA W KINIE

     • Dnia 1 marca uczniowie kas IV, VI i VII udali się do Kina Sokół w Brzozowie i obejrzeli "Lekcję w kinie".

     • V WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI

     • „Wolność jest w nas.

      Ku pamięci żołnierzy wyklętych”

      Dnia 1 marca, w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, poznaliśmy wyniki konkursu. Wzięło w nim udział 38 szkół z całego Podkarpacia. Spośród 73 nadesłanych prac komisja wyłoniła 12 najlepszych tekstów w dwóch kategoriach - poezja i proza.

      Jednym z nagrodzonych został nasz szóstoklasista - ADAM WOLWOWICZ

      Ciąg dalszy nastąpi...

      PATRONAT KONKURSU:

      Małgorzata Rauch – Podkarpacki Kurator Oświaty, Bogdan Rzońca – Poseł do Parlamentu Europejskiego,

      Piotr Uruski – Poseł na Sejm RP,

      Jan Pelczar – Starosta Powiatu Krośnieńskiego, Wojciech Farbaniec – Burmistrz Gminy Rymanów, Jan Bałuka – Przewodniczący Regionalnej Sekcji NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krośnie,

      Piotr Cisek – Dyrektor ZSP w Posadzie Górnej.

     • "UNIWERSYTECKIE DYKTANDO DLA POLSKI"

     • 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji dnia 28 lutego reprezentanci naszej szkoły - Kornelia Dmitrzak i Marcin Wolwowicz - uczestniczyli w "Uniwersyteckim Dyktandzie dla Polski", zorganizowanym przez Kolegium Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie.

      Podczas dyktanda nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć na żywo odcinek programu "Moda na język polski". Na deskach teatru Profesor Kazimierz Ożóg i redaktor Adam Bienias rozmawiali o języku młodzieży. Następnie uczestnicy wysłuchali muzycznej interpretacji "Trenów" Jana Kochanowskiego wykonanej przez pracowników Instytutu Muzyki UR.

      Monika Kij