• SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

     • 6 grudnia jak co roku odwiedził nasza szkołę św. Mikołaj znakomity gość przez wszystkich oczekiwany i kochany. Dzieci z oddziału przedszkolnego klasy 0a i 0b przygotowały program artystyczny, który przedstawiły kochanemu staruszkowi. Były wiersze piosenki i taniec. Ze względu na pandemię wszystko odbywało się z zachowaniem zasad sanitarnych. Pomimo tego  wszystkie dzieci były szczęśliwe, uśmiechnięte i bardzo zadowolone z otrzymanych prezentów. Bardzo serdecznie dziękujemy kochanemu św. Mikołajowi za prezenty i zapraszamy za rok do nas.

       

      K. Markowska i M. Indyk

     • EGZAMIN NA STOPNIE KYU

     • Egzamin przeprowadzony w Szkole Podstawowej w Dydni na stopnie KYU zaliczyło 50 karateków. Egzamin przeprowadził Branch Chief So - Kyokyshin Shihan Krzysztof Borowiec 6 Dan, w asyście Senpai Rafał Hajduk, Krzysztof Kot oraz Łukasz Paluch. Spotkanie zakończyło się sukcesem młodych karateków.

      W imieniu UKS Karate Kyokushin Byakko dziękujemy dzieciom za wytrwałość i osiągnięcia celu oraz przybyłym rodzicom.

      Życzy Zarząd Klubu !!!

    • CodeWeek 2021
     • CODEWEEK 2021 W SP W DYDNI

     • Uczniowie klas ósmych Szkoly Podstawowej w Dydni od 11 października 2021 r. uczestniczyli w największym programistycznym wydarzeniu w Europie.

      W trakcie CodeWeek 2021 uczniowie budowali proste gry zręcznościowe, poznawali język programowania Scratch oraz nowe narzędzia informatyczne. 

      Projekt informatyczny objął przede wszystkim tworzenie gry "Polowanie na myszki w Scratchu".

      Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dydni zaprogramowali własne gry w Scratchu polegające na wirtualnym łapaniu myszy przez drapieżnika. Każdorazowe dotknięcie uciekającej myszy zostało odnotowane na liczniku. Dodatkowymi elementami były: sumowanie punktów, resetowanie licznika wskazanym klawiszem, odejmowanie punktów za przekroczenie przez drapieżnika linii brzegowej ekranu, optymalizacja gry polegająca na blokadzie odjemowania punktów na liczniku przy zerowej liczbie punktów, zmiana kostiumu, koloru i wielkości uciekających po ekranie myszy, zmiana pokoi poprzez zmianę teł. Pomysł na grę nie miał ograniczeń.

      Za udział w europejskim programowaniu CodeWeek 2021 Szkoła Podstawowa w Dydni otrzymała certyfikat.

      P. Szul

       


     • XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Nowa galeria XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia została dodana do albumu fotograficznego

      W pierwszy dzień października uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia - akcji edukacyjnej prowadzonej w tym dniu na całym świecie.

      Przed tym wydarzeniem dzieci przypominały sobie tabliczkę mnożenia a uczniowie klasy V  wykonali piękne plakaty i lapbooki, które zdobią korytarz naszej szkoły. Wykazali się przy tym nie tylko znajomością tabliczki mnożenia ale też kreatywnością i pomysłowością.

      W piątek 1. 10. 2021 r. we wszystkich klasach została sprawdzona “tabliczkowa wiedza”. Na podstawie przeprowadzonych egzaminów wyłoniono Klasowych Mistrzów oraz Mistrza Szkoły w tabliczce mnożenia.

      Mistrzem  Szkoły w tabliczce mnożenia został Marek Marszałek - klasa VIIIb

      Mistrzami w poszczególnych klasach zostali:

      klasa IV - Milena Wójcik, Leon Rzeszut

      klasa V - Kacper Kawałek

      klasa VI - Kornelia Dmitrzak

      klasa VIIa - Lena Kocaj, Nikola Piskorowska, Piotr Zarzyka

      klasa VIIb - Michał Kopczyk

      klasa VIIIa - Michał Łuczycki

      klasa VIIIb - Marek Marszałek, Emilia Sokołowska, Wiktoria Kołodziej

       

      Serdecznie gratulujemy!!!