• WSZYSTKIE KWIATY DLA MAMY I TATY

     •      Dnia 2 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Dydni odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaproszeni rodzice licznie przybyli do sali gimnastycznej, aby podziwiać występy swoich pociech. Na kochanych gości czekał słodki poczęstunek i przygotowany przez dzieci klas 0 - III wspaniały program artystyczny.

           Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Iwona Pocałuń, która serdecznie przywitała przybyłych gości i zaprosiła na część artystyczną. Następnie głos zabrali uczniowie. Tegoroczny występ składał się z pięciu części pod wspólnym tytułem "Wszystkie kwiaty dla Mamy i Taty". Każda klasa przygotowała oddzielny program, choć wszystkie przepełnione były miłością do swoich rodziców. Po części artystycznej  życzenia przybyłym gościom złożyła Pani Dyrektor, a dzieci odśpiewały wspólnie "Sto lat" i obdarowały rodziców własnoręcznie wykonanymi prezentami.

           Był to wspaniały dzień, pełen wzruszeń, serdeczności, radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Kochanym Mamusiom i drogim Tatusiom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu i tego, aby zawsze byli dumni ze swych dzieci.

      B.K.

     • XII RAJD PAPIESKI I BIWAK - MAJ 2022

     • W dniach 27.05. - 28.05.2022 r. zuchy i harcerze Hufca Brzozów wzięli udział w XII Rajdzie Papieskim i biwaku w Dydni.

      XII Rajd Papieski (pieszy) wystartował spod pomnika Jana Pawła II przy Bazylice Mniejszej w Brzozowie, by przez Jabłonkę dotrzeć do Dydni. Podczas wędrówki zuchy i harcerze realizowali zadania rajdowe, związane z przyrodą i osobą Ojca Św. Jana Pawła II. Rajd zakończył się ogniskiem w dydyńskim parku.

      O 18.00 rozpoczął się biwak, w czasie którego zostały podsumowane zadania rajdowe. Przeprowadzono też konkurs pięknego czytania poezji Marii Konopnickiej w 180. rocznicę urodzin Poetki.

      W kategorii klas VII – VIII: I m. – Martyna Ziemiańska z DH „Płomyki” Haczów, II m. – Natalia Sokołowska z DH „Białe Wilki” Dydnia.

      W kategorii klas IV – VI: I m. – Mikołaj Wulw DH „Płomyki” Haczów, II m. – Zuzanna Kulon „DH „Majki” Jabłonka i Kacper Bałaban DH „Płomyki” Haczów, III m. – Marcelina Kuliga DH „Płomyki” Haczów.

      W kategorii zuchów (wszyscy z GZ Wilczki” Dydnia): I m. – Hubert Janowicz i Anna Siedlecka, II m. – Maksymilian Serwatka, III m. – Gabriel Drobot i Julia Kraczkowska.

      Wszyscy laureaci otrzymali nagrody, pozostali uczestnicy konkursu – pamiątkowe maskotki.

      W sobotę rano została przeprowadzona gra terenowa „Tropem odkrywcy”, poświęcona Ignacemu Łukasiewiczowi z okazji 200. rocznicy urodzin.

      Po rozdaniu nagród indywidualnych i grupowych za zadania rajdowe i grę terenową uczestnicy zawiązali braterski krąg, po czym udali się do domów.

      XII Rajd Papieski i biwak w Dydni zostały zorganizowane przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Brzozowie i dofinansowaniu przez Starostwo w ramach projektów edukacyjno-wychowawczych.

     • Rajd klas siódmych ścieżką dydaktyczną w Obarzymie

     • Kontynuujemy wśród młodych zaszczepianie bakcyla turystycznego. 2 czerwca 2022 r. na szlaku i ścieżce dydaktycznej w Obarzymie byli uczniowie klasy 7a i 7b ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni.

      Widok na dolinę, w której przez dekady miała powstać zapora na Sanie. Różnorodność florystyczna lasu. Świeże powietrze, nasycone ozonem, po wczorajszych opadach deszczu. Rekreacja dla ciała, wypoczynek dla umysłu...

     • KORESPONDENCJA MIĘDZY UCZNIAMI ZERÓWEK

     • Uczniowie z klasy 0 „b” nawiązały korespondencję z dziećmi z Samorządowego Przedszkola Publicznego Nr 3 w Sanoku. Dzieci wspólnie z wychowawczynią stworzyły list, do którego dołączyły ręcznie wykonane laurki z okazji Dnia Dziecka. W dniu dzisiejszym „Żabki” otrzymały odpowiedź z Sanoka od dzieci z grupy „Słoneczka”. W paczce znajdowały się drobne upominki, bajka oraz kartka z pozdrowieniami dla całej grupy. Celem korespondencji jest pokazanie dzieciom tradycyjnych sposobów komunikowania się na odległość, poznanie zwyczajów innej placówki oraz próba samodzielnego pisania.

       K.Markowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • sp_dydniaz@poczta.onet.pl
   • psgpsg1@wp.pl
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80 Sekretariat tel. 13 43 034 80 tel. 13 43 035 30 tel. 13 43 035 32 tel. 13 43 035 50 Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni 36 - 204 Dydnia 221 Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie