• KONKURS RECYTATORSKI POEZJI CYPRIANA KAMILA NORWIDA

     • BO NA TEJ ZIEMI JESTEŚ PO TO WŁAŚNIE
      BY Z OGNIA ZGLISZCZA
      MÓGŁ POWSTAĆ DYJAMENT

      [C. Norwid, Po to właśnie]

       

      W roku 2021 obchodziliśmy dwusetną rocznicę urodzin Cypriana Norwida. W związku z tym w kalendarzu uroczystości Szkoły Podstawowej w Dydni nie mogło zabraknąć konkursu recytatorskiego jego poezji, który odbył się 16 grudnia. Wydarzenie to patronatem honorowym objęła Pani Alicja Pocałuń – Wójt Gminy Dydnia.

      Zebranych przywitała Pani Iwona Pocałuń – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni. Motywem przewodnim konkursu był utwór Stana Borysa „Popiół i diament” dosłów wiersza Norwida „Po to właśnie”. Po wspólnym wysłuchaniu uczniowie recytowali wiersze Norwida, a jury wyłoniło najlepsze interpretacje. Pierwsze miejsce przyznano Julii Żytce (kl. IV), drugie – Miłoszowi Szulowi (kl. V), a trzecie – Sabinie Bocoń (kl. IV). Pani Wójt wręczyła laureatom nagrody, a wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.

      M. Kij

     • Informacja - Przypomnienie: Dotyczy Uczniów i Rodziców kl. I –III

     • Przypominam, że w dniach 3-5  stycznia 2022r. pracujemy zdalnie.

      Rodzice, którzy nie mogą w tym czasie zapewnić dzieciom opieki w domu mogą tak, jak w grudniu, złożyć do dyrektora szkoły wniosek o zorganizowanie zajęć na terenie szkoły.

       

      Podstawa prawna: Rozporządzenie MEiN z 13 grudnia 2021roku w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem  COVID-19

       

      I. Pocałuń

     • WIGILIA W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

     • Dziś 22 grudnia 2021r. w oddziałach przedszkolnych odbyła się uroczysta Wigilia. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami oraz księdzem połamały się opłatkiem oraz złożyły sobie najserdeczniejsze życzenia. Nie obyło się bez kolędowania oraz wspólnego posiłku. Pragniemy życzyć wszystkim zdrowych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

       M.Indyk, K.Markowska

     • BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU

     •   Światło Nadziei – to tegoroczne przesłanie towarzyszące wędrówce Betlejemskiego Światła Pokoju.

      Tradycja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju w Dydni liczy już ponad 20 lat.

      W tym roku harcerze Pierwszej Dydyńskiej Drużyny Harcerskiej i Gromady Zuchowej działających w Szkole Podstawowej w Dydni uczynili to w dniu 18 grudnia przy dydyńskiej szopce betlejemskiej.

      W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych władz, z Wójtem Gminy Dydnia Panią Alicją Pocałuń oraz przedstawiciele instytucji działających na terenie Gminy Dydnia.

      W niedzielę 19 grudnia harcerze wraz z instruktorami przekazali Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom gminy i parafii w kościele w Dydni.

       

      B. Malawska

      W. Pocałuń