• DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI - ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB Z ZESPOŁEM DOWNA

     • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Święto to zostało ustanowione w 2005 roku, a od 2012 objęte jest patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.  W geście solidarności 23 marca przyszliśmy do szkoły w skarpetkach nie do pary.

      Zapytacie: "Dlaczego 21 marca i dlaczego skarpetki nie do pary?". Otóż jedno i drugie ma znaczenie symboliczne. Zdrowi ludzie mają 46 chromosomów ułożonych w 23 pary, natomiast osoby cierpiące na zespół Downa mają ich 47. W 21. parze znajduje się trzeci chromosom, który na dodatek przypomina kształtem skarpetę.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

       

      Szkolne Koło Dziennikarskie

      Opiekun

      Monika Kij

     • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ODDZIALE 0

     • 21 marca był wyjątkowym dniem dla dzieci z klas 0”a” i 0”b”. Już od samego rana dzieci witały Panią Wiosnę wierszem i piosenką. Nie zabrakło również tańca oraz zagadek o tematyce wiosennej. Z ogromnym zaangażowaniem dzieci pracowały przy tworzeniu Marzanny. Po wykonaniu wiosennej kukły dzieci radośnie maszerowały w pochodzie na czele którego widniała Marzanna. W trakcie pochodu uczniowie wręczali wiosenne kwiaty napotkanym przechodniom, które przez ostatnie dni zostały przez nich przygotowane. Wiosenne bukieciki otrzymali również pracownicy Szkoły, Banku oraz Urzędu Gminy na czele z Panią Wójt. Jesteśmy pewni, że starania naszych uczniów sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

      K. Markowska, M. Indyk

     • UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DYDNI RATUJĄ DZIECI NA ŚWIECIE

     •       Szkoła Podstawowa w Dydni bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata”, organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

           „Wszystkie Kolory Świata” - akcja UNICEF Polska - już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Celem projektu jest także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.

           W ramach akcji uczniowie, przy wsparciu rodziców, zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Obecnie w szkole oraz na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku zorganizowana jest ich wystawa.

           Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję „Wszystkie Kolory Świata”, do zaopiekowania się wybraną przez siebie laleczką, przekazując darowiznę na pomoc dzieciom. Zadeklarowana kwota nie może być mniejsza niż 10 zł za wybraną laleczkę.

           Pod zdjęciami laleczek zamieszczonymi na szkolnym Facebooku prosimy o określenie - w komentarzach – wysokości darowizny za wybraną laleczkę. Wyboru należy dokonać do niedzieli 27 marca 2022r.

          Każda laleczka trafi do osoby, która zdecyduje się wpłacić za nią najwyższą kwotę. Pieniądze prosimy przekazać do sekretariatu szkoły do dnia 28 marca 2022r. i odebrać laleczkę.

           Zebrane środki zostaną wpłacone przez szkolnego koordynatora na konto UNICEF i umożliwią realizację programu zaszczepienia dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.

             Dziękujemy Wszystkim twórcom laleczek oraz Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć akcję finansowo.

      Szkolny Klub UNICEF

      Marta Rachwał

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • sp_dydniaz@poczta.onet.pl
   • psgpsg1@wp.pl
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80 Sekretariat tel. 13 43 034 80 tel. 13 43 035 30 tel. 13 43 035 32 tel. 13 43 035 50 Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni 36 - 204 Dydnia 221 Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie