• Konkurs z informatyki w Szkole Podstawowej w Dydni

     • Celem konkursu informatycznego jest rozwijanie u uczniów umiejętności rozwiązywania problemów na bazie logicznego i abstrakcyjnego myślenia, myślenia algorytmicznego i sposobów reprezentowania informacji oraz rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera.

      Konkurs z informatyki dla uczniów szkół podstawowych jest konkursem przedmiotowym organizowanym przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty na podstawie zarządzenia i przekazanym do prowadzenia przez Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu. Udział uczniów w konkursie jest dobrowolny. Konkurs obejmuje i poszerza treści podstawy programowej przedmiotu Informatyka w szkole podstawowej.

      I etap  – szkolny (9 grudnia 2021 r.) polegał na rozwiązaniu arkusza zadań zawierającego podstawy tworzenia i testowania programów w języku Python oraz podstawy algorytmicznego rozwiązania problemów w zakresie wymagań podstawy programowej z informatyki do szkoły podstawowej.

      Ze Szkoły Podstawowej w Dydni w I etapie konkursu uczestniczyli:

      Michał Kopczyk, Dawid Bocoń i Adrian Zdziarski uczniowie klasy VII b. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Michał Kopczyk i Dawid Bocoń.

      II etap – rejonowy (25 stycznia 2022 r.) polegał na rozwiązaniu zadań na platformie konkursowej moodle w zakresie poszerzonych wymagań podstawy programowej z informatyki do szkoły podstawowej. Uczniowie Michał Kopczyk i Dawid Bocoń rozwiązali zadania programistyczne, porównując swoją wiedzę i umiejętności z najlepszymi uczniami w województwa podkarpackiego.

      Dziękuję za udział w konkursie.

      Opr. P. Szul

     • Do finału Konkursu Wiedzy Technicznej pod hasłem "sapere aude"

     • 4 marca 2022 r. w naszej szkole odbył się I etap Konkursu Wiedzy Technicznej  pod hasłem  „sapere aude” - odważ się być mądrym organizowany przez Zeszpół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

      Konkurs ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje zagadnienia z zakresu podstawy programowej w szkole podstawowej z: matematyki, fizyki, chemii, informatyki oraz dodatkowo zagadnienia z szeroko rozumianej techniki od historii wynalazków po nowoczesne osiągnięcia w tej dziedzinie. 

      W Konkursie mogli wziąć udział uczniowie uczęszczający do klasy 7 i 8 szkoły podstawowej z terenu województwa podkarpackiego.

      W tym roku ze Szkoły Podstawowej w Dydni udział w konkursie wzięło trzech uczniów:

      1. Emilia Sokołowska,

      2. Marek Marszałek,

      3. Michał Łuczycki.

      Do finału zakwalifikowało się 43 uczniów z 25 szkół z województwa podkarpackiego. Wśród finalistów na bardzo wysokim 7 miejscu znalazł się Marek Marszałek oraz Emilia Sokołowska, uczniowie klasy VIII b. Tabela wyników w linku. I etap Konkursu polegał na rozwiązaniu przy stanowisku komputerowym testu, udostępnionego na stronie organizatora KWT. Test zawierał 40 pytań jednokrotnego wyboru. Czas przeznaczony na rozwiązanie wynosił 60 min. Punktacja: poprawna odpowiedź 1 punkt.

      30 marca 2022 r. Emilia i Marek wezmą udział w finale Konkursu Wiedzy Technicznej wyjeżdżając do ZSTiO do Jarosławia. 

      Pięknie gratuluję sukcesu i czekamy na finał.

      Opr. P. Szul

       

     • IX Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej

     • W miniony czwartek tj. 10 marca 2022 r. w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie odbył się finał IX edycji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Konkurs został wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej.Tegoroczna edycja zgromadziła w „Mechaniku” rekordową liczbę uczniów z całego województwa podkarpackiego, gdyż w rywalizacji finałowej udział wzięło 91 uczniów z 27 szkół podstawowych. Organizatorzy konkursu wraz z uczniami ZSM przygotowali dla uczestników wiele dodatkowych atrakcji. Zaprezentowano m.in. drukarkę 3D, na której drukowano dla uczniów pamiątkowe breloczki z imieniem, ploter, który rysował różne skomplikowane rysunki techniczne, zdalnie sterowany robot wyposażony w kamerę oraz ramię robota. Zaprezentowano również modele silników spalinowych, pompę cieczy wykonaną w całości metodą druku 3D oraz motorynkę ze zmodyfikowanym silnikiem. Niewątpliwie największą atrakcją dla uczniów, ale również i ich opiekunów okazał się symulator lotu szybowcem. Część prezentowanych projektów została wykonana przez uczniów wraz z nauczycielami jako rezultaty odbytych mobilności zagranicznych w ramach programu Erasmus+.

      Tegoroczny konkurs składał się z trzech części: pierwsza część to test jednokrotnego wyboru, za którą można było uzyskać maksymalnie 30 punktów, w drugiej części uczniowie mieli za zadanie zmierzyć się z zadaniami praktycznymi, które zostały przygotowane w laboratoriach Centrum Kształcenia Zawodowego, z maksymalną liczbą punktów do uzyskania - 30, i w końcu trzecia część konkursowa, to jazda na czas z wykorzystaniem symulatora jazdy Maluch 126p, za którą 20 najlepszych uczniów otrzymało od 1 do 20 punktów. O wynikach rywalizacji zadecydowała sumaryczna liczba punktów ze wszystkich części konkursowych, co pozwoliło organizatorom wybrać laureatów tegorocznej edycji konkursu.

      Szkołę Podstawową w Dydni reprezentowało trzech uczniów z klasy VIII b:

      1. Emilia Sokołowska,

      2. Michał Marszałek,

      3. Marek Marszałek.

      Nasi uczniowie po czterech godzinach intensywnych zmagań zdobyli do 69% liczby punktów uzyskanych przez zwycięzcę konkursu. Zważywszy na stopień trudności, zagadnienia matematyczne, fizyczne, informatyczne, mechaniczne, konstrukcyjne maszyn, technologie lotnicze, znajomość technicznego języka angielskiego gratuluję Emilii, Markowi i Michałowi za podjęcie wyzwania i uczestnictwo w tej intelektualnej rywalizacji.

      Opr.  P. Szul

      Źródła: Oficjalna strona Zespołu Szkół Mechanicznych" im, Stanisława Staszica w Krośnie. - IX Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej - rozstrzygnięty (krosno.pl)

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • sp_dydniaz@poczta.onet.pl
   • psgpsg1@wp.pl
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80 Sekretariat tel. 13 43 034 80 tel. 13 43 035 30 tel. 13 43 035 32 tel. 13 43 035 50 Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni 36 - 204 Dydnia 221 Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie