• X PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW LUDOWYCH ZIEMI SANOCKIEJ

     • 24 maja reprezentanci klas pierwszych na specjalne zaproszenie organizatorów ze Stowarzyszenia Miłośników Zespołu Tańca Ludowego Sanok, wzięli udział w X Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Ludowych Ziemi Sanockiej, który miał miejsce w Sanockim Domu Kultury. Podczas konkursu nasi tancerze zaprezentowali „Wiązankę Tańców Śląskich”. Po zakończeniu kilkoro z naszych uczniów zostało docenionych przez Panią choreograf Zespołu Tańca Ludowego Sanok i tym samym otrzymało zaproszenie do wstąpienia do grupy tanecznej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, statuetki, pluszaki oraz słodkości.

      Uczniów do przeglądu tanecznego przygotowała p. Karina Markowska.

     • I GMINNY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW TANECZNYCH

     • 17 maja w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni miał miejsce I Gminny Przegląd Dziecięcych Zespołów Tanecznych pod patronatem Wójta Gminy Dydnia Alicji Pocałuń. Przegląd został zorganizowany przez UKS "Sokół"  przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni, a pomysłodawcą oraz koordynatorem tej inicjatywy była pani Karina Markowska. Podczas konkursu na scenie zaprezentowało się 13 zespołów ze szkół podstawowych oraz przedszkola z terenu Gminy Dydnia. Gościnnie na scenie zaprezentowali się tancerze ze Studia Tańca i Akrobatyki Gracja Krosno uświetniając wydarzenie. Wszyscy tancerze prezentowali się wspaniale, repertuar był zróżnicowany, nie brakowało rekwizytów oraz pięknych strojów. Jury miało nie lada zadanie, ponieważ trudno było wybrać najlepszą grupę taneczną. Wszystkie zespoły otrzymały wyróżnienia w postaci dyplomów, statuetek, pluszaków oraz słodkości.

      Podczas przeglądu miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego na „Logo dla I Gminnego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych”. Laureatką została Karolina Janowicz, uczennica klasy VI ze Szkoły Podstawowej im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni.

      Wszystkim nagrodzonym jeszcze raz gratulujemy!

     • Pieszy rajd klas ósmych

     • Pieszy rajd klas ósmych Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Dydni w ramach projektu: "Przygotowanie teoretyczne i praktyczne uczniów do właściwego zachowania się oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach trudnych i kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia".

      9 maja 2023 r. odbył się pierwszy z trzech pieszych rajdów terenowych na orientację połączony z konkursem propagującym ideę trzeźwego oraz zdrowego stylu życia. Uczestnicy rajdu rozwiązali  test, który zostanie powtórzony dla ósmoklasistów z Jabłonki i Niebocka. Po sprawdzeniu prac uczniów wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy na zakończenie roku szkolnego otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

      Uczniowie posługiwali się kompasem, orientowali mapę do kierunków geograficznych, wyznaczali azymut. Przez lunetę obserwowali odległe obiekty, których dostrzeżenie gołym okiem jest niemożliwe. Uzupełnieniem "mini szkoły przetrwania" były elementy botaniki - rozpoznawanie gatunków dzikorosnących zielnych roślin.

      Przedsięwzięcie stało się możliwe dzięki projektowi realizowanemu przez Stowarzyszenie Obarzym 2009 w ramach konkursu ofert na realizację zadania publicznego Gminy Dydnia na rok 2023 r. zatytułowanego: "Przygotowanie teoretyczne i praktyczne uczniów do właściwego zachowania się oraz odpowiednich reakcji w sytuacjach trudnych i kryzysowych, stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia".

      Rajd oczniów klas ósmych SP w Dydni

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni
   • Dyrektor - tel. 13 43 034 80 Sekretariat tel. 13 43 034 80 tel. 13 43 035 30 tel. 13 43 035 32 tel. 13 43 035 50 Sekretariat czynny: Pn. - Pt. w godz. od 7.00 do 15.00
   • SZKOŁA PODSTAWOWA im. Świętej Królowej Jadwigi w Dydni 36 - 204 Dydnia 221 Poland
   • https://spdydnia.pl
  • Logowanie