• UCZNIOWIE ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DYDNI RATUJĄ DZIECI NA ŚWIECIE

     •       Szkoła Podstawowa w Dydni bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata”, organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie przygotowali szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

           „Wszystkie Kolory Świata” - akcja UNICEF Polska - już po raz szósty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. Celem projektu jest także kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne.

           W ramach akcji uczniowie, przy wsparciu rodziców, zaprojektowali i uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Obecnie w szkole oraz na stronie internetowej szkoły i szkolnym Facebooku zorganizowana jest ich wystawa.

           Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję „Wszystkie Kolory Świata”, do zaopiekowania się wybraną przez siebie laleczką, przekazując darowiznę na pomoc dzieciom. Zadeklarowana kwota nie może być mniejsza niż 10 zł za wybraną laleczkę.

           Pod zdjęciami laleczek zamieszczonymi na szkolnym Facebooku prosimy o określenie - w komentarzach – wysokości darowizny za wybraną laleczkę. Wyboru należy dokonać do niedzieli 27 marca 2022r.

          Każda laleczka trafi do osoby, która zdecyduje się wpłacić za nią najwyższą kwotę. Pieniądze prosimy przekazać do sekretariatu szkoły do dnia 28 marca 2022r. i odebrać laleczkę.

           Zebrane środki zostaną wpłacone przez szkolnego koordynatora na konto UNICEF i umożliwią realizację programu zaszczepienia dzieci mieszkających w najuboższych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec, błonica, krztusiec czy polio.

             Dziękujemy Wszystkim twórcom laleczek oraz Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć akcję finansowo.

      Szkolny Klub UNICEF

      Marta Rachwał

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • Z okazji pierwszego dnia wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień bez plecaka”. Uczniowie zastąpili swoje tradycyjne tornistry niestandardowymi „nosidłami”. Ich kreatywność przerosła wszelkie oczekiwania – wózki, kanistry, mikrofalówki, lodówki, wanienki, poszewki, walizki, wiadra, pojemniki na ciasto, transportery dla zwierząt czy kosze na pranie to tylko niektóre z uczniowskich pomysłów. Gratulujemy inwencji i zapraszamy wszystkich do obejrzenia fotorelacji.

      Szkolne Koło Dziennikarskie

      Opiekun 

      Monika Kij